O nás

JAK GAY GUYS PODCAST VZNIKL?

Myšlenka udělat gay podcast mi ležela v hlavě delší dobu, ba dokonce několik let. Vždy když někam přijdu, ať už mezi kamarády, rodinu, kolegy v práci nebo i mezi lidi, které neznám, často dojde na mnoho otázek. Týkají se mé orientace, života s mužem, sexu a nejen toho. Zkrátka se ptají na věci, co je zajímají a ještě se s nimi mnohdy vůbec nesetkali. Já to chápu. Není to přeci jen tak, odhodlat se a zeptat se. Nejdříve musím mít někoho, kdo snad zná odpověď. Také si s ním potřebuji být dostatečně blízký, abych se mohl zeptat třeba i na intimní věci. Kdo u vás doma dělá mamku a kdo taťku? Vy spolu jako.. no to..?? … Ano my spolu máme i sex….. aha…. a jak jako…??? No asi si umíte představit, kam tato nesmělá diskuse pokračuje.

Myslím si, že jako gay se nemám za co stydět. Stejně tak jako celá gay populace, stejně tak jako všichni, co se identifikují písmeny LGBT, případně LGBT+ nebo chcete-li LGBTQIA+. S dovolením zůstanu jen u LGBT+ a doufám, že tím nikoho neurazím.

Se souhlasem fotografa – Juan David Calderón Ardila

Rád bych všem, co budou mít zájem, přiblížil zcela obyčejný život gay lidí se všemi jeho aspekty. S těmi veselými, s těmi smutnými, s těmi o kterých se tolik nemluví. S těmi, které jsou pro mnoho lidí nečekané, ale i s těmi, které na gay lidi nemusí házet zrovna dobré světlo, i když mnohdy v samé podstatě fungují jak přes kopírák z hetero světa. Proto jsem se rozhodl založit tento podcast.

Uvítám vaši zpětnou vazbu, dotazy, nápady, kritiku. Neváhejte mi napsat! Dělám to totiž pro nás všechny, pro širokou veřejnost, pro LGBT+ lidi, pro ty, co s nimi sympatizují, jejich přátele. Pro ty, co chtějí zjistit víc a i pro ty, co jsou třeba homofobní, aby s tím mohli bojovat a přestali mít strach z neznámého. V krajním případě, aby na LGBT+ lidi nijak neútočili stejně tak, jako neútočí na kohokoli jiného. V neposlední řadě také pro lidi, kteří nemají jasno a hledají se. Cítí třeba něco, co souvisí s jejich orientací či sexualitou a neví si s tím rady, nebo jen potřebují více informací, aby měli možnost či odvahu se někam posunout.

S láskou Martin