Chraň sebe, chraň ostatní! Pohlavně přenosné choroby

Sdílej na své síti

Chraň sebe, chraň ostatní! Pohlavně přenosné choroby

MUDr. Barbora Grillová

Epizoda se zaměřuje na pohlavně přenosné nemoci – co jsou vlastně tyto nemoci? Jak je rozpoznat? Jak se jim vyvarovat? Kde lze hledat řešení a podstoupit testy? Jsem si vědom, že toto téma není příliš populární ani veselé, avšak právě proto je tak důležité o něm mluvit a získat správné informace. Barbora se v rozhovoru věnuje těmto otázkám s neobyčejnou jasností, lidskostí a neutrálností, nikoli odsuzováním. Ba právě naopak, velmi si váží všech, kteří přicházejí hledat pomoc a řešení svých potenciálních problémů nebo dokonce přichází kvůli prevenci.

Epizoda s videem na You Tube zde

Odkazy:
O Barboře:

MUDr. Barbora Grillová je lékařkou všeobecné dermatologie, venerologie a estetické medicíny. 

Vystudovala všeobecné lékařství na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po promoci v roce 2017 nastoupila jako sekundární lékař na Dermatovenerologickou kliniku Nemocnice Na Bulovce a 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Zde se věnovala dermatovenerologii v celé šíři oboru – chronickým onemocněním, dětským kožním nemocem, preventivní i onkologické dermatologii, drobným chirurgickým zákrokům, ale také pohlavním chorobám. Pracovala také v AIDS centru Nemocnice Na Bulovce, kde se věnovala specifickým kožním a venerologickým obtížím pacientů s HIV infekcí. 

Již při studiu na univerzitě začala pracovat v Medicínském centru Praha pod dohledem zkušeného dermatovenerologa a imunoalergologa MUDr. Radka Klubala. Po ukončení studií se zde věnovala komplexní diagnostice a léčbě klientů s pohlavními nemocemi včetně všech bakteriálních (kapavka, syfilis, ureaplasma, mycoplasma, chlamydiové infekce, ostatní záněty močových cest), virových (genitální bradavice, genitální opar) a mykotických infekcí (kvasinky). 

Další praxi a zkušenosti získávala současně také v letech 2020 – 2022 na Klinice preventivní dermatologie, kde se kombinovala preventivní, všeobecnou a estetickou dermatologii.

Paní doktorka je aktuálně na mateřské dovolené. Ordinuje několik hodin týdně na Dermatologii Lucie Rajské.

Zapojit se do diskuse

Více na toto téma